Jazdecký výcvik

Výukové jazdecké hodiny poskytujeme celoročne, pre začiatočníkov aj pokročilých jazdcov vo westernovom štýle.

Výukové jazdecké hodiny poskytujeme celoročne, pre začiatočníkov aj pokročilých jazdcov vo westernovom štýle.

-Jazdecký kurz pre začiatočníkov deti aj dospelých – naučíme Vás postarať sa o koníka,očistiť,nasedlať, pripraviť na jazdu a výcvik jazdenia pod vedením kvalifikovaného trénera.

-Jazdecký kurz pre pokročilých jazdcov – naučíte sa zdokonaliť si zručnosti zo základného výcviku.

– Kondičné jazdy pre pokročilých jazdcov

– Vychádzky do prírody v okolí Malého Dunaja pre pokročilých jazdcov

– Vodenie detí na koni

– Voltižné jazdenie na koni pre deti

– Krúžok jazdenia pre deti do 18r.- výuka starostlivosti o kone, pravidelné jazdenie 2x do týždňa od základného kurzu až po prípravu na hobby preteky.

Na jazdy je potrebné sa vopred objednať na tel. č. 0910 126 682 alebo osobe na ranči.

Na jazdu je potrebné mať dlhé nohavice,pevnú obuv, v prípade detí do 18r. je povinná prilba, odporúčame chránič chrbtice alebo bezpečnostnú vestu.

Prilby a vesty si viete zapožičať bezplatne na priamo na ranči. 

Predaj z dvora

Kozie Mlieko

Pozitívne účinky kozieho mlieka poznali už naši prarodičia považovali ho za elixír krásy, sily, zdravia a dlhovekosti. Zvyčajne ho vyhľadávajú ľudia, ktorí majú problémy s alergiou,s poruchami dýchacieho ústrojenstva, s tuberkulózou, s astmou, so zápalovými kožnými ochoreniami, s trávením a vylučovaním, s pečeňou a pankreasom. Znižuje zahlienenie organizmu, redukuje reumatické bolesti a v neposlednom rade ho vo veľkom vyhľadávajú onkologickí pacienti. V kozom mlieku sa nachádzajú protilátky, ktoré bránia rakovinovému bujneniu,zlepšuje obranyschopnosť organizmu a predchádzať k infekciam. Pozitívne pôsobí aj na nervovú sústavu, jeho pravidelná konzumácia vedie k zníženiu stresov, nervozity a migrény.Kozie mlieko kladne pôsobí aj na pleť. Reguluje jej vlhkosť, podporuje regeneráciu, zvyšuje jej pružnosť, spomaľuje starnutie a chráni ju pred škodlivými vplyvmi životného prostredia, lieči ekzémy a kožné vyrážky.

Kozie mlieko obsahuje vápnik, horčík, sodík, draslík, fosfor, meď, zinok, mangán, chróm, kobalt, titán a tiež vitamíny A, C, D, E a vitamíny skupiny B, vrátane kyseliny listovej.

Kravské Mlieko

Na našom ranči chováme kravičky plemena Jersey.

V porovnaní s priemerným mliekom Jersey mlieko obsahuje 5% tuku vyššiu nutričnú hodnotu: o 15% až 20% viac bielkovín, 15% až 18% viac vápnika, 10% až 12% viac fosforu a tiež podstatne vyššiu hladinu vitamínu B12. Jersey mlieko patrí do skupiny A2 kazeínových mliek. Vďaka veľkému obsahu beta-karoténu je mlieko zafarbené do žlta.

Ľudia alergickí na kravské mlieko majú problém práve s A1 variantom β-kazeínu. Táto alela má taktiež vzťah k vyššiemu výskytu kardiovaskulárnych ochorení a vyššej hladine cholesterolu v krvi. Preto je pre konzumáciu vhodnejšie tzv. A2 mlieko. Beta kazeín typu 2 naopak priaznivo pôsobí v rámci prevencie kardiovaskulárnych ochorení, znižuje cholesterol v krvi. Ľudia, ktorí majú napríklad intoleranciu laktozy / nedostatok enzýmu laktáza tráviaceho mliečny cukor laktozu/ lepšie tolerujú mlieka, kde sa nachádza A2 beta kazeín. A práve Jersey mlieko obsahuje A2 variant β-kazeínu. 

Denný letný tábor

Každý rok cez letné prázdniny

máme pre vaše deti pripravený letný denný tábor.

denný letný tábor je vhodný pre všetky deti od 5 rokov, ktoré majú radi zvieratká najme kone a prírodu.

Na našom ranči máme vždy pripravených 5 turnusov tábora kde sa deti naučia ako sa postarať o zvieratá na ranči, naučia sa základy jazdenia na koni, a zažijú množstvo zábavy a zážitkov.

V tábore zažijú napr.:

  • jazdy na koňoch / pod vedeným kvalifikovaného trénera s dlhoročnou praxou /
  • výuka starostlivosti o zvieratá
  • výlet v koči do prírody spojený s opekaním špekačiek
  • tvorivé dielne- kde si deti vyrobia suveníry
  • výuka lukostreľby a lasovania
  • športové hry a súťaže
  • záverečné preteky s koňmi
  • a mnoho iného ako napr. z vlastnoručne podojeného mlieka výroba syru

Denný tábor prebieha pondelok – piatok vždy od 8:00-16:00

cena denného tábora je 130€

Zľavy pre súrodencov a členov klubu Black white horse

v cene tábora je zahrnutý obed, pitný režim, suveníry, materiál v tvorivých dielňach, výuka jazdy na koni.

Pre viac informácii alebo záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0910 126 682 alebo na rancbwhorse@rancbwhorse.eu

Hipoterapia – animoterapia

Hipoterapia je terapia pri ktorej sa využíva pôsobenie koňa.

Hipoterapia je terapia pri ktorej sa využíva pôsobenie koňa.

Hipoterapia je komplexná rehabilitačná metóda vychádzajúca z neurofyziologických základov, ktorá využíva nasadenie koňa na liečebné účely. Jej pôsobenie je komplexné, zasahuje oblasť rehabilitácie, psychológie a resocializácie. Hipoterapia sa rozdeľuje na hiporehabilitáciu a pedagogicko-psychologické jazdenie. Pri hipoterapii nastáva zlepšenie pohybových schopností, uvoľnenie spazmov a svalového tonusu,zlepšenie koordinácie, rozvoj reči, jemnej a hrubej motoriky, posilnenie ochabnutého svalstva, pomocou koňa motivácia klienta k aktivite, odstraňovanie hyperaktivity zlepšenie sústredenia a liečebné pôsobenie v iných oblastiach.

V prípade záujmu o hipoterapie ,animoterapie alebo terapeutické jazdenie je potrebné kontaktovať občianske združenie Black white horse,o.z. na tel.č. 0910 126 682. 

Ustajnenie a výcvik koní

Ustajnenie koní

Ponúkame Vám ustajnenie Vašich koní. Cena ustajnenia je 300€/ mesačne v cene je zahrnuté box o veľkosti 3,5×3,5m ,krmivo seno, jadro /kŕmime krmivom značky Spilers v prípade záujmu o iné krmivo po dohode s majiteľom, prípadne si majiteľ krmivo zabezpečí sám/ podstielka slama, piliny, vyhrievané aické napájačky, výbeh na pastve, starostlivosť a stály dohľad, kamery na pozemku v prípade záujmu alebo potreby/ochorenie, úraz/ kamera v boxe koňa. Využívanie krytej kruhovej jazdiarne, western trail jazdiarne, vonkajšia piesková jazdiareň 65x20m a trávnatá jazdiareň 30x30m Pohodlie pre majiteľov: klubovňa s kuchynkou,šatňou, kúpelňa, wc.

Požadujeme pravidelné očkovanie a odčervenie Vášho koníka.

Veterinára a kováča si platí majiteľ sám / V prípade, že nemáte svojho veterinára alebo kováča vieme Vám poskytnúť nášho veterinára aj ortopedického kováča./

Výcvik mladých koní: / do 3 r./ základné návyky,práca zo zeme, príprava na obsadanie

Výcvik starších koní: /od 3r./ obsadanie , prijazdenie koňa na základné pomôcky vo westernovom štýle, tréning zameraný na westernové disciplíny.

Výcvik problémových koní: metódou horsemanship – prirodzenou komunikáciou s koňom, nástup do vozíka, naučíme Vás ako pracovať s vaším koníkom jemu prirodzenou cestou, pretože sa kôň nikdy nenaučí hovoriť ako človek, ale my sa vieme naučiť hovoriť konskou rečou. 

Mini ZOO

Na našom ranči máme aj kontaktné mini zoo.

Nájdete u nás aj iné zvieratká, okrem koníkov tu nájdete aj kozičky Mirku, Nelku, Zuzku, Katku, Danku, Janku ,kravičky Olivku a Anabellku , mini prasiatko Ferko, rôzne ozdobné sliepočky, pštrosy emu Teodor a Jenny , zajačiky, morské prasiatka, korely, suchozemskú korytnačku, mačičky.

Všetky naše zvieratká sú kontaktné a zvyknuté na ľudí a deti. Máme aj registrovaný predaj z dvora Kozieho a kravského Jersey mliečka. Naše kozičky a kravičky majú pre Vás každý deň pripravené čerstvé, chutné, a hlavne zdravé mliečko. Pre pozitívne a liečebné účinky kozieho a kravského Jersey mlieka pozrite sekciu predaj z dvora

© 2022 RANČ BLACK WHITE HORSE. Blahová 114, Blahová, 93052. Všetky práva vyhradené.

www.rancbwhorse.eu